Na zahraničných fórach som sa dočítal aj o iných spôsoboch liečby vyskočenej platničky, ktorá spôsobuje diagnózu – herniu disku.
Jedná sa o operáciu laserom. Spôsob výkonu operácie je veľmi podobný ako pri minimálnych formách invázie (Mikrodisketómia). Kovová trubica s určitým malým priemerom je zavedená na miesto, kde platnička tlačí na nervy. Zavedenie je podobné ako pri miniinvazívnych chirurgických zákrokoch, kde nedochádza k prerezávaniu chrbtových svalov skalpelom, ostatné časti sú iba odstrčené nabok, aby nedošlo ich poškodeniu. Nedochádza tak k traume jednotlivých štruktúr tela, ktoré nie sú zákrokom poškodené, ale len podráždené. Cez trubicu sa použije laser, ktorý odparí časť disku, ktorý tlačí na nervové štruktúry, čím zníži stres a tlak na nervy a miechu. Sú vraj rôzne menšie odlišnosti pri výkone tohto druhu operácií – lekárskych výkonov, ktoré spočívajú napr. tiež v tom, že okrem vyparenia disku platničky ešte pôsobí laser tak, aby stena platničky stuhla a ďalej sa v budúcnosti „nerozlievala“, teda nemenila svoj obsah do šírky, čo by spôsobilo opätovnú herniu disku.
Obrovská výhoda týchto lekárskych postupov spočíva predovšetkým vo veľmi rýchlej regenerácii pacienta ako aj pre lekárov v dĺžke samotného výkonu – operácia trvá 30 až 45 minút a to iba pri lokálnom znecitlivení pacienta. Pacient je schopný po 2 hodinách pobytu v zariadení v podstate odísť po svojich, aj keď má ešte pooperačné prejavy. Môže sa liečiť doma, v priebehu niekoľkých dní už plnohodnotne funguje. Z nemocnice odchádza iba s leukoplastom prelepeným v mieste malého rezu a prakticky na ďalší deň začína okamžite rehabilitovať , aby sa čo najskôr vrátil do bežného života. Tieto postupy sa aplikujú aj na krčnú chrbticu, teda nielen na jej driekovú časť.
Pokúsim sa tu potom uviesť aj zdroje informácií, ak nejaké dôveryhodné nájdem.